Krajane.cz | Austrálie - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Ausbildung  (Přečteno 136467 krát)
hankchinaski



Karma: -1
Příspěvků: 7


« : Březen 11, 2015, 02:37:22 pm »

Zdravím!
Je mi 23, umím výborně anglicky (C1), němčinu mám někde mezi B1-B2 (dál na ní pracuju) a chci jít do Německa za prací. Ideálně bych si chtěl udělat ausbildung jako Fachinformatiker-Systemintegration, ale až tak vybíravý nejsem. Podstatné je, aby mě práce bavila, a abych se tam i s tím azubi platem mohl nějak uživit. Můj cíl je Stuttgart a nejbližší okolí (Esslingen), protože tam mám přítelkyni, takže jiná lokalita nepřipadá v úvahu v podstatě.
Dosud jsem rozeslal kolem 20 přihlášek (CV + Anschreiben + Zeugnisse,..), ale zatím se uchytila jen jedna do Daimleru, kde jsem prošel dvěma testy, ale především ve druhém mě němčina trochu zpomalovala, takže asi proto to nevyšlo a tak hledám dál. Taky jsem se přihlásil do programu job of my life odC Bundesagentur für Arbeit, který zprostředkovává ausbildung pro lidi mimo Německo (včetně jaz. kurzů, internship a tak), ale nakonec neměli nic geograficky přijatelného.
Chtěl bych se tedy zeútat na nějaké tipy, rady, zkušenosti buď od někoho, kdo si něčím takovým prošel/prochází, nebo od někoho, kdo o tom něco ví Úsměv Myslíte třeba, že by mohlo hrát proti mě to, že mám v CV i v Anschreiben českou adresu, protože německou ještě nemám a jestli by tedy mohl pomoc tam dát třeba adresu přítelkyně?
Taky by mě zajímalo, jaká je momentálně situace ve zmíněném regionu Stuttgart-Essligen ohledně práce? Četl jsem nějaké loňské statistiky a třeba práve Esslingen, nebo Böblingen mají nízkou nezaměstnanost a hodně volných pozic.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Březen 11, 2015, 02:47:39 pm »

moj sukromny nazor je ze nejde ani tak o adresu ale hlavne o nemcinu
Zaznamenáno
hankchinaski



Karma: -1
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Březen 11, 2015, 03:36:49 pm »

To je asi taky faktor, ale na ZAV mi řekli, že stačí B1, a tu mám. Už jsem dokonce za ní a pořád se učim dál.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #3 : Březen 11, 2015, 03:38:44 pm »

Najlepsie sa asi spýtat v tom programe, cez ktorý to robís, väčšinou majú kadejakých poradcov, čo ti poradia, čo a ako, ako na to, atd ...

p.s. a ano, myslím si, že aj tá česká adresa s tým môže mať niečo dočinenia ...
« Poslední změna: Březen 11, 2015, 03:50:19 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #4 : Březen 11, 2015, 03:58:34 pm »

Můj cíl je Stuttgart a nejbližší okolí (Esslingen), protože tam mám přítelkyni, takže jiná lokalita nepřipadá v úvahu v podstatě.

Čo sa tohto týka, možno by som trochu povolila.
Ono sa dá aj mať vzťah na dialku. Pretože, že tvoj doterajší neúspech he možno podmienený aj tým, že tá lokalita, do ktorej mieriš, je velmi žiadaná  a oni dostávajú možno 20 žiadostí ..
Možno v INEJ lokalite by si mal viac šancí ... priatelka ti neujde (ak ta naozaj miluje), ale tak, ze si si od zaciatku urcil len určitú lokalitu, si dost zužuješ svoje šance.

To je jediné, čo ma ešte napadlo, viac i bohuzial asi neporadim
« Poslední změna: Březen 11, 2015, 04:29:11 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
hankchinaski



Karma: -1
Příspěvků: 7


« Odpověď #5 : Březen 11, 2015, 04:44:12 pm »

Díky za komentář!
Jsem v kontaktu s jednou pracovnicí ze ZAV a ta už mi i nějaký nabídky dávala, ale prostě Dresden, nebo jiné lokality, které pro mě nic neřeší.
Je pravda, že vztah může být na dálku, my už ho tak koneckonců máme, ale právě jedna z těch hlavních motivací je být s ní. Vím, že si tím limituju možnosti, třeba tam neseženu žádný ausbildung jako Tierpfleger, i když bych to dělal možná nejradši. Ale je to něco, co je pro mě podstatný. A ta lokalita je žádaná, ale podle grafů a statistik co jsem viděl, je na jihu (B-W a Bayern) nejvíc míst na počet uchazečů o ausbildung, takže pořád věřím, že to půjde. Možná je prostě ještě 20 rozeslaných Bewerbung moc málo na nějaký závěry.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #6 : Březen 11, 2015, 09:47:28 pm »

Ja myslim, ze zas tak strasne flexibilni, jak ti tu nekdo tvrdi, byt nemusis, vzhledem k tomu, ze Stuttgart je opravdu jedno z mala velmi vyhodnych mist, co se tyce pracovnich moznosti. Nevim, co za nabidky na Ausbildung maji vsechny ty velke firmy, vim jen, ze treba Mercedes si sve studenty a tim padem i budouci odborniky dost hycka. Na tohle urcite nekde v Sasku zapomen.
S Tiepfleger to podle me bude spatne asi vsude stejne. Hlavne teda platove. Ale nekdy penize nejsou nejdulezitejsi... 

Ze se ti ted z nekterych firem neozyvaji, muze byt vina toho, ze Ausbildung obvykle zacina v zari. Z jedne prace vim, ze v nekterych firmach proste vladne jen takovy bordel, ze vychazeji z toho zari a nejsou schopni si prohlednou eventualni zadosti driv, natoz delat neco pro to, aby ses u nich mohl rozkoukat uz predtim. Pokud jsi teda nekam poslal zadost jen tak, aniz by nekde nejake misto nabizeli, zkus tam urcite zavolat.

Mj. drzim palec, pokud ses rozhodl, ze vztah na dalku nechces, a pracujes na tom! Nechci o tom moralizovat, je to kazdeho jeho volba... Sama jsem se pred lety ale taky kvuli priteli rozhodla pro Bavorsko, a i kdyz to ted nejspis urcitou dobu bude zase vztah na dalku, urcite toho tehdejsiho rozhodnuti nelituju.
« Poslední změna: Březen 11, 2015, 09:56:10 pm od bjetka » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #7 : Březen 12, 2015, 08:06:07 pm »

Ako chces.
Dnes som práve pocula v telke, ze je velmi malý záujem o Ausbildungsplätze v oblasti Handwerker ... nechces radsej nieco také skúsit? vraj ostalo minulý rok neobsadených 20 000 miest
« Poslední změna: Březen 13, 2015, 09:39:43 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
hankchinaski



Karma: -1
Příspěvků: 7


« Odpověď #8 : Březen 13, 2015, 09:06:53 am »

Jo, ona přítelkyně právě dělá pro Mercedes dual studium, takže vím, jak to tam mají Úsměv proto jsem se tam taky zkoušel hlásit a dostal se celkem daleko. Blbý je, že to Daimler řeší rok a půl dopředu, takže teď už zbývají jen nějaký poslední místa na technický věci typu Kraftzeumechaniker, což je věc na kterou bych asi neměl. Ale stejně si říkám, že to asi zkusím, protože ty podmínky tam jsou fakt hodně dobrý.

S tím Tierpfleger je to fakt, vím o pár místech, ale tam na ten letošní rok neberou, nebo už mají obsazeno. Každopádně to nenní moc dobře placený, to i uvědomuju, ale zas by mě to bavilo Úsměv

Všude, kde jsem se ozýval to měli vypsaný jako pozici normálně. A jako v 90 % případů jsem pak odpoveď dostal, ale kromě toho Mercedesu byla rovnou zamítavá vždycky Nevím co si myslet/Nerozhodný Asi je to prostě souhra těch faktorů, jako že nemám C1 němčinu, místní adresu a číslo. Jinak prostě si myslím, že můžu nabídnout i s mýma pracovníma a studijníma zkušenostma víc, než 95% lidí, co se na ausbildung hlásí, páč se tam chodí hned po střední většinou. Jinak to s těma handwerker místama jsem taky nedávno slyšel, takže se kdyžtak zaměřím i víc tím směrem.

A ten vztah. My jsme do toho od začátku šli s tím, že to minimálně nějakou dobu bude na dálku, a zatím jsme to těch 8 měsíců zvládli úplně v pohodě. Skypujem X hodin denně a jezdím tam, nebo ona sem, když má volno, zhruba jednou za měsíc, takže to není žádná tragedie. Ale prostě je lepší být blíž u sebe no Úsměv

Každopádně zkusím do těch firem i volat a přidám si fotku do CV. Potřebuju prostě něco změnit v přístupu asi, když tohle zatím nikam nevedlo.
Zaznamenáno
hankchinaski



Karma: -1
Příspěvků: 7


« Odpověď #9 : Březen 13, 2015, 09:09:58 am »

Jo a včera jsem narazil na článek v The Economist (http://www.economist.com/news/business-and-finance/21643732-vaunted-system-excludes-minorities-no-guest-workers-please?zid=307&ah=5e80419d1bc9821ebe173f4f0f060a07), kde tvrdí, jak to mají přistěhovalci, nebo i lidi ipřistěhovaleckými kořeny težký se sehnáním místa na ausbildung. Máte o tom někdo nějaký info, jakože co je na tom pravdy a tak? Přeci jenom minimálně moje křestní jméno si s německým nikdo nesplete  Nevím co si myslet/Nerozhodný Škleb
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #10 : Březen 13, 2015, 09:25:51 am »

Jeste teda treba muzes zkusit zamakat na te nemcine a udelat si nejakou zkousku. Kdyz se v Nemecku hlasis k vysokoskolskemu studiu, staci Test DaF, co je vyssi B2 a podle me a z tech testu, kterymi muzes dokazat dostacujici znalosti, urcite ten nejlehci. Pak snad nebude aspon dopredu nikdo hloubat, jestli zvladas jazyk nebo ne. Jak to je ovsem s Ausbildung, nevim. Kazdopadne, kdyz budes mit nejaky kvalifikovany papir, nebude to na skodu.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #11 : Březen 13, 2015, 09:43:20 am »

On ten vztah na dialku sa dá vydržat aj dlhšie, pokial sa pravidelne (tak aspoň raz do mesiaca) môžete stretnúť. Ste ešte mladí, nemusíte sa nikam ponáhlať.

Poznám jeden pár, rok fungovali tak, že on v Nemecku, ona na Slovensku a chodila každý víkend ona za ním alebo on za ňou. Potom sa prisťahovala k nemu, ale mala problém zohnať si kvalifikovamú prácu vo svojom obore. Ale, ponúkli jej miesto v inom meste, asi 400 km od Mníchova, kde bol on. Ako to dopadlo, neviem, už som ho odvtedy nestretla. Ale niekedy je dôležité vybrať si, čo je dôležitejšie, vzťah alebo práca/vzdelanie. Lebo - baba (priatelka) ti neujde (ak za nieco stojí a miluje ta), ale práca, tam mozes premeskat naozaj prílezitosti ... kým si mladý (a totálne zdravý) a nemáš iné záväzky, ľahšie sa študuje, robí kariéra ...

P.S. Samozrejme, nechcem ti nic nanucovat, ako mladý človek to zrejme vidíš trochu inak ...
« Poslední změna: Březen 13, 2015, 10:22:14 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
LukynR



Karma: -22
Příspěvků: 11


« Odpověď #12 : Březen 13, 2015, 09:42:19 pm »

Ahoj hankchinaski,

nejdřív ti chci říct, že tvůj přístup hledání práce/ausbildungu je podle mě správný. Hodně jsi toho vyzkoušel a zajímáš se o různé možnosti. To je první krok k úspěchu.

Bohužel s Ausbildung přímo zkušenosti nemám, takže ti napíšu jen to co jsem odpozoroval. Takže proč ti podle mě odpovídají většinou zamítavě:
- Samozřejmě, že člověk jako cizinec zaostává jazykově za rodilými mluvčími. Aby tohle vyrovnal musí nabídnout něco navíc. V tvém případě to může být ta hodně dobrá angličtina ale myslím si, že to nemusí stačit. Chtělo by to nějaké zajímavé pracovní zkušenosti, stáže v zahraničí, ukončené vzdělání v oboru nebo práce pro nadnárodní firmu.

- I přesto, že situace na trhu práce v okolí Sttutgartu je dobrá, tak o Ausbildung bude v BW velký zájem a tudíž i vysoká konkurence. Do Bayernu a BW se stahují zajemci z celého Německa.

- U nás ve firmě jsem zažil asi 20 lidí na Ausbildungu a všichni to byli Němci a přitom v mém týmu je z 20 lidí pět cizinců. Co to vypovídá? Buď se cizinci na tyhle pozice moc nehlásí a nebo to potvrzuje ten článek z The Economist, že na tyto pozice firmy upředňostňují Němce, což bych si u menších a středních firem dokázal představit.

- Adresa tvé přítelkyně může pomoct, ale jako hlavní důvod bych to neviděl. Je ale možné, že tím snížíš strach firmy z toho, že bys jim hned po Ausbildungu utek zpět do Čech.

A co s tím. No hlavně vytrvat o informatiky je stále velký zájem. Zkus využít svých předností. Máš dobrou angličtinu, tak bych napsal firmám, který mají své headquarters v Anglii nebo Americe. Umíš česky, tak bych zkusil firmy, který mají své pobočky v ČR. Tvá přítelkyně si třeba už našla nějaké přátele a ti někde taky pracují, tak se zkuste zeptat jich. Zkus prolistovat odborné časopisy. Minimálně získáš další kontakty na firmy, kam můžeš napsat svůj životopis.

S Pozdravem,
Lukyn
« Poslední změna: Březen 13, 2015, 09:43:23 pm od LukynR » Zaznamenáno
Matonka



Karma: -27
Příspěvků: 23


« Odpověď #13 : Březen 13, 2015, 11:22:37 pm »

Ahoj hankchinaski.

Nedalo mi to a vmísím se do diskuse. Chápu tvou situaci, zkoušíš to a zatím se výsledky nedostavují. Mám taky VŠ (chemie), praxi v oboru i mimo a němčinu B2, bydliště ČR.

Já to zkouším najít si místo in Deutschland už skoro 2 roky, ale nepohnul jsem se o moc dál.
Je to těžké najít si práci v oboru s VŠ v Německu (nemám na mysli práci barmana,tesaře nebo odbavování kufru na letišti v Mnichově). Dokonce jsem psal i na nějaké call centrum ve Stuttgartu s němčinou a češtinou, dnes mi volala dokonce baba, že by to šlo, už mě málem zvala na pohovor, ale neměl jsem k tomu všemu Aj na úrovni C1, zdůrazňuji-C1!!! Tak se rychle rozloučila, popřála hezký den a můžu psát dále.

Takže vím, jak to asi máš.

Jako ukázku si na závěr neodpustím stále se opakující, přicházející citace typu:

Sehr geehrter Herr XXX,
vielen Dank für Ihre Bewerbung und das damit verbundene Interesse an unserem Unternehmen.
Zwischenzeitlich haben wir alle eingegangenen Bewerbungen sorgfältig geprüft.
Leider müssen wir Ihnen jedoch mitteilen, dass wir Ihre Bewerbung nicht für die finale Auswahl berücksichtigen können. 
Bitte sehen Sie in dieser Entscheidung kein persönliches Werturteil Ihrer Fähigkeiten und Qualifikationen.
Für Ihr Vertrauen und Ihre Bemühungen bedanken wir uns nochmals sehr und wünschen Ihnen für Ihren weiteren beruflichen Werdegang alles Gute.

Takže komedie s hledáním místa bude pokračovat dále a možná to někdy vyjde. Práci v ČR mám, ale zkouším to dále. Jo a chuťovka je, že 90% inzerátů je buď Zeitarbeit nebo personální agentury a z toho mám dojem, že si vlastně není s kým psát!!!

Přeji ti hodně zdaru
Zaznamenáno
hankchinaski



Karma: -1
Příspěvků: 7


« Odpověď #14 : Březen 16, 2015, 08:20:25 am »

Díky za další reakce!

Je mi jasné, že musím mít něco, čím tu horší němčinu vyvážím. To je třeba právě ta aj, a pak řada pracovních zkušeností z různých oborů (žurnalistika, práce v IT start-upu, ve stavební firmě, organizování akademických konferencí) a k tomu i mimoškolní a dobrovolná činnost (pracovní workcampy ve Španělsku a Německu, diskuzní klub, studentská samospráva na UK), takže doufám, že by tohle zase mohlo naopak hrát v můj prospěch. A tu němčinu taky nemám špatnou.

Tenhle týden chci rozeslat další přihlášky, a protože to do teď nikam moc nevedlo, zkusím pár změn. A to německou adresu, koupím si předplacenou kartu, takže budu mít i německý číslo a taky budu zkoušet vždycky předem do tý firmy zavolat. A taky jsem upravil lehce design lebeslaufe, takže není tak strohý a přidal i fotku. Takže to třeba bude lepší Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | NovyZeland.co.nz © 2024
Stránky krajanů o životě na Novém Zélandu. O životě, práci, srazech a akcích, zábavě, ubytování, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity na NZ.

Zahnarzt München