Krajane.cz | Austrálie - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Ausbildung  (Přečteno 136468 krát)
jirike
Host
« Odpověď #15 : Březen 16, 2015, 06:00:45 pm »

Jestli na to chlapaci nejdete moc složite Mrknutí
Ja sem sice jen lopata bez titulu, ale od kazdeho Nemce sem citil počáteční nedůvěru a bral sem to tak, jako že ,, oni z východu "...
Jak by jsi hledal praci v ČR ? Takhle stejne ?
Fakt to takhle v ČR funguje u Vas s vyšším vzděláním ?
Počáteční neduvera u nekoho mizí uz pri prvnim kontaktu - osobnim kontaktu...
U nekoho po tydnu a u nekoho po dvou...
Je to tady stejny jako v ČR a mnohem vetsi sance mas se znamyma a nejlepe ve svem oboru...
Ale jak je muze clovek mit, z ČR ?
Nejde reagovat na rychlou nabidku prace v mistnim inzertnim platku, kdyz ho 2x do tydne co vychazi, nečteš...
Tedy posilate CV do mezinarodnich inzertnich webu, kde je mozna ani nikdo nečte a odpovida automat... ?
Kolem kazdeho Cecha je vice či mene dalsich Čechů v okoli...
Najdou se nahodou, nebo umyslne a kontakty delaji kontakty...
Kazdy nekoho zna...
Rozhodne ale neznam nikoho kdo nasel dobrou praci z ČR a to znam lidi opravdu napric celym pracovnim trhem od nas lopat, pres odbornika v IT jehoz plat si ani netroufnu odhadovat...
Az po majitele fabricky, jehoz historie je ale ze 70.let...
Dva roky hledat praci je nesmysl Matonko a pravdepodobne - jak me selsky rozum napovida - nenajdes takto zadnou...
Něco je špatne.
Mozna je to ponizujici zacit mimo svuj obor, o tridu nebo dve nižší,  ale je to posun kupředu a ja sem tak treba stavenej...
Samozrejme ne kazdy Mrknutí
Ale neumim si predstavit jak nekdo v dnesni dobe, se schrankou plnou CV, inzenyru cele vychodni Evropy, riskuje nekym cizim, koho nekdo nedoporuči, nebo nedal tip, nebo jinak nepostrcil na lepsi volne misto...

Ale mozna ze se pletu Úsměv
Zaznamenáno
LukynR



Karma: -22
Příspěvků: 11


« Odpověď #16 : Březen 16, 2015, 08:03:48 pm »

Ahoj Jirko,

no vidíš a já znám zase další dva inženýry, kteří si našli práci v oboru z ČR, stejně jako já. Bez nějakých kontaktů či "tlačenek". Takže i takto to jde, samozřejmě to ale nějakou dobu trvá. Proč to u nás takhle zafungovalo? Myslím si, že jsou dva hlavní důvodu. Jednak náš obor je automotive, kde je stále poptávka po technicky zaměřených odbornících a druhak jsme všichni měli několikaleté zkušenosti z oboru z ČR v mezinárodních "automotive" firmách.

Jinak já jsem nikdy jinak práci nehledal. Zaslal jsem CV, motivační dopis a na vyžádání kopii diplomu a doporučení ze stávající práce.

Tím ale neříkám, že odstěhovat se do Německa a hladat prácí odtud je špatně. Má to svoje výhody.

Spíš se dá diskutovat o tom, jestli má cenu začínat v Německu jako "pomocný dělník" a nebo hledat práci v oboru z ČR. Mně to přijde spíš jako ztráta v kariérním růstu ale je to můj názor.

S Pozdravem,
Lukyn
Zaznamenáno
LukynR



Karma: -22
Příspěvků: 11


« Odpověď #17 : Březen 16, 2015, 08:23:26 pm »

Díky za další reakce!

Je mi jasné, že musím mít něco, čím tu horší němčinu vyvážím. To je třeba právě ta aj, a pak řada pracovních zkušeností z různých oborů (žurnalistika, práce v IT start-upu, ve stavební firmě, organizování akademických konferencí) a k tomu i mimoškolní a dobrovolná činnost (pracovní workcampy ve Španělsku a Německu, diskuzní klub, studentská samospráva na UK), takže doufám, že by tohle zase mohlo naopak hrát v můj prospěch. A tu němčinu taky nemám špatnou.

Tenhle týden chci rozeslat další přihlášky, a protože to do teď nikam moc nevedlo, zkusím pár změn. A to německou adresu, koupím si předplacenou kartu, takže budu mít i německý číslo a taky budu zkoušet vždycky předem do tý firmy zavolat. A taky jsem upravil lehce design lebeslaufe, takže není tak strohý a přidal i fotku. Takže to třeba bude lepší Úsměv

Ahoj hankchinaski,

koukám, že máš spoustu zajímavých zkušeností. Já bych to hledání práce viděl celkem pozitivně:).

Tady ti posílám pár odkazů na firmy, u kterých by jsi to mohl zkusit. Jedná se o firmy zabývající se vývojem pro automotive. Většinou nejsou tak vybíraví ohledně zaměstnanců jako přímo automobilky. Typicky člověk po škole začne u těchto firem, a když se osvědčí, automobilky si ho vytáhnou k sobě.

https://www.efs-auto.com/
http://www.bertrandt.com/en.html
http://www.gigatronik.com/de/startseite.html
https://www.mbtech-group.com/

S Pozdravem,
Lukyn
Zaznamenáno
SpeCZialized



Karma: -27
Příspěvků: 328



« Odpověď #18 : Březen 16, 2015, 10:57:05 pm »

Ahoj, v tomhle prostredi se nejakej ten patek pohybuju tak taky prispeju.

Myslim ze prvni a zasadni otazka je:  Mam co nabidnout?

Proc by te nejaka firma z velkeho nemeckeho mesta mela chtit. Vetsina velkych mest ma vlastni univerzity a dobre firmy maji vlastni studenty z programu. Lide u nich delaji jiz behem vzdelani, nebo se minimalne zaucuji. Do automobilek typu BMW, Porsche, Audi atd... mas v podstate nulovou sanci proniknout bez praxe a predchozich dobrych zkusenosti. Vetsinou to lze na doporuceni nejakeho projektaka a i tak to neni jiste.

Dobra anglictina je jiste super ale treba v Mnichove je obrovsky pretlak cizincu, kteri ji maji taktez ne urovni rodneho jazyka.

Pises, ze by sis chtel udelat Ausbildung, co si pod tim konkretne predstavujes?
 
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #19 : Březen 17, 2015, 12:52:42 am »

hankchinaski

Ja osobne si nemyslím, že problém bude v tvojej nemčine.
Ale v skôr bude v tom, čo tu spomenuli aj iní, o to Ausbildung je jednoducho priveľký záujem, príliš veľká konkurencia a v nej zrejme nemáš šancu obstáť.

Dôležité je ujasniť si, ČO vlastne chceš, prečo to chceš, čo si preto ochotný urobiť a ako dlho sa chceš o to pokúsať, kým to vzdáš a nájdeš si inú alternatívu.

Chceš to vzdelanie len preto, že tam máš priateľku? Alebo by si toto isté vzdelanie nechcel, keby si nemal priateľku v Nemecku?

Ak ti toto neyyjde, prehodnotíš predsa len sa uchádzať sa do inej oblasti, kde by si mal možno väčšie šance?

Ak nevyjde ani iná oblasť, čo tak skúsiť iné vzdelanie?

Toto všetko si musíš ty sám sebe ujasniť a potom sa rozhodnúť.
Zaznamenáno
hankchinaski



Karma: -1
Příspěvků: 7


« Odpověď #20 : Březen 17, 2015, 11:55:44 am »

[zavináč]Lukyn

Díky, podívám se na to!


[zavináč]Jahoda

Kdybych do toho šel s tím, že nemám šanci, tak to můžu zabalit rovnou. Oba druhy lidí, jak ten, který si myslí, že něco dokáže, tak ten, co si myslí, že ne, mají většinou pravdu.

A jak už jsem říkal, neupínám se jen k jednomu. Když by nevyšlo IT, klidně zkusím i jinou oblast. A jiné vzdělání než ausbildung/duales pro mě není moc možnost, protože potřebuju taky dostávat nějaký plat, abych se uživil. Navíc na normální univerzitu třeba, je ve většině případů nutný test DAF úrovně C1.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #21 : Březen 17, 2015, 12:15:20 pm »

LukynR diky za osvetu  Úsměv

Ono to utika a za par let muzou (a nemusi) mit stejne problemy momentalne studujici dcery...
Tak me to zajima Úsměv

Asi sem to nenapsal tak, jak sem to myslel, tedy jeste poupravim svou myslenku a pridam.
Ztrata v kariernim rustu je sice zajimavy pojem, nekdo ale treba da prednost prave treba spolecnemu souziti s pritelkyni s tim, ze si onu praci najde pozdeji odsud...
A nemusi se jednat prece o ,, pomocne " prace a naopak u toho lze vylepsit jazyk...

Ale chapu jak to myslis, presto to mam ja osobne v hlave jinak a fakt sem pocital s tim, ze budu vyrovnavat nekolik mesicu v samosce zbozi Smích a ucit se nemecky, hlavně ze budeme spolu...
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #22 : Březen 17, 2015, 02:50:56 pm »


A jak už jsem říkal, neupínám se jen k jednomu. Když by nevyšlo IT, klidně zkusím i jinou oblast. A jiné vzdělání než ausbildung/duales pro mě není moc možnost, protože potřebuju taky dostávat nějaký plat, abych se uživil. Navíc na normální univerzitu třeba, je ve většině případů nutný test DAF úrovně C1.

Test DaF je fakt lepsi B2 a z tech vsech moznych zkousek uplna foufacka. Obecne plati, kdybys tu zkousku chtel delat, musis mit roboticky natrenovy jeden typ, pak se to da zvladnout. Proto se nabizeji prupravne kurzy prave zvlast na Test DaF, DSH... Material se k tomu da samozrejme koupit, jestli jsou vzory i na internetu jsem nezkousela hledat. (mj. jeden tip: uz jsem se setkala nekolikat s lidmi, kteri delali nejaky rozhazovaci test v Goethe Institutu a vysli z toho podle meho s vysledkem, ktery absolutne neodpovidal realite - ve spatnem slova smyslu bohuzel. Po 5 letech nemciny, kterou jsem ja vnimala jako plynnou, to bylo A2. Takze muj dojem je takovy, ze napr. GI chce hlavne zajistit, aby u nich clovek delal co nejvic kurzu)

Jinak souhlasim, ze pokud chces vydelavat nejake penize aspon na preziti, na studium zapomen. Jednak je to vzdycky narocnejsi, a vedlejsak je vedlejsak. Casto je z toho dilema: ucit se nebo vydelavat prachy. Mj. mam kamaradku Polku, ktera se behem studia zadluzila u vsech moznych kamaradu prave proto, ze 3 mesice byla nemocna a pochopitelne nemohla pracovat. Maloktery student pausalni plat neodvijejici se od odpracovanych hodin...

Mist je urcite dost. Je to jen otazka, jestli jsi ochoten polevit v narocich, to uz bys byval mel vcera neco. Pokud mas vyhranene pozadavky, bude to trvat, ale neco najdes. Mj. se stejnym problem se potyka i hromada kvalifikovanych Nemcu. Je to taky vec nejake osobni spokojenosti. My mame kamarada, kdy mu vsichni kolem zavidi vzdycky jeho misto, ale on si kazdeho pul roku hleda neco jineho, protoze mu zadna mezinarodne uznavana firma neni dost dobra...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #23 : Březen 19, 2015, 09:14:55 pm »

Ja som nepísala, že sa máš na to vykašlať, len si ujasniť tvoje priority, nič iné Smutek
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | NovyZeland.co.nz © 2024
Stránky krajanů o životě na Novém Zélandu. O životě, práci, srazech a akcích, zábavě, ubytování, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity na NZ.

Zahnarzt München