Krajane.cz | Austrálie - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Ako postupovať pri hľadaní práce v Nemecku?  (Přečteno 66889 krát)
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« : Březen 07, 2011, 01:45:42 pm »

Ahojte,
od 1.6. by som chcela začať pracovať v Nemecku. Momentálne študujem posledný semester na VŠ, a hneď po ukončení by som sa chcela presťahovať do Nemecka a začať tam pracovať.

Obraciam sa na Vás s prosbou, či by ste mi mohli poradiť ako mám postupovať. Vačšina z Vás tam už býva a pracuje, preto budem vďačná za každú radu.

Ako to prebieha s pohovormi v Nemecku? Ako dlho zvyčajne trvá nájsť si tam prácu? Treba mať preložený životopis od prekladateľskej firmy alebo stačí, keď si ho preložím sama? Všetky potvrdenia musia  byť notársky overené a preložené? Atď.

Ďakujem za každú radu.  Úsměv
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Březen 08, 2011, 12:13:05 am »

Ahoj,

životopis si napiš sama přímo v němčině.

Jinak u dokumentů, vždy překládat notářsky ověřenou kopii. Do životopisu bych originál překladu nepřikládal, ten nemusíš dostat zpátky, tam bych dal jen kopii překladu.

Práci můžeš teoreticky najít stejně rychle jako na Slovensku, záleží co a jak intenzivně budeš hledat.

Zkus poslat nějaký ten průvodní dopis s životopisem přímo na danou firmu/y a uvidíš sama jaká bude odezva. Někdy dostaneš odpověď za pár dní, někdy za pár týdnů.

Až budeš bydlet v Německu, tak si nejlépe napiš do žádosti hnedka německou adresu a německé tel. číslo.

Podobné téma:
http://www.germany.cz/forum/index.php?topic=5722.0

Hodně štěstí
« Poslední změna: Březen 08, 2011, 12:48:12 am od David » Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #2 : Březen 08, 2011, 10:31:11 am »

Ďakujem za info Úsměv

Ja bývam momentálne v Prahe, tak prácu by som si chcela začať hľadať ešte kým doštudujem, najradšej by som sa sťahovala až po nájdení práce, pretože nemám konkrétne určené mesto, kde by som si hľadala prácu. Asi sa budem zameriavať na širšiu oblasť. Najradšej by som chcela Bavosko. Ako to tam vyzerá s prácou?

Takže ako svoju adresu mám uvádzať zatiaľ svoju súčasnú tu v Prahe alebo žiadnu? Nebude to problém?

Takže i svoj preložený životopis musím dať potvrdiť notárovi? Ja na ponuky plánujem reagovať prostredníctvom mailu, takže všetky doklady budem posielať oskenované v prílohách, može to tak byť?

Vďaka za info Úsměv 
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Březen 10, 2011, 02:36:37 pm »

Je to na tobě jestli tam uvedeš adresu. Podle mě není třeba pokud budeš komunikovat přes email. Můžou si o ní napsat pokud by ti chtěli něco poslat poštou.

Proč by jsi dala notárovi potvrdit životopis, ten si přece vytiskneš sama. Ani podpis přece na tvojem dokumentu není třeba ověřovat, to není kupní smlouva Úsměv

Životopis si napiš sama v němčině. Nějaké vzory najdeš vlevo ve wiki pod odkazem "Práce" je článek "Žádost o místo, životopis"

Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #4 : Březen 17, 2011, 09:59:08 am »

Ďakujem David za odpoveď. Už mám o tom lepší prehľad ako budem postupovať Úsměv Nepoznám osobne ľudí z Čiech alebo zo Slovenska, ktorí by tam pracovali, takže preto sa obraciam na toto fórum.

Pracovať by som chcela začať od 15.6.2011, stačí keď si začnem posielať životopisy od polovice apríla? Zatiaľ si priebežne pozerám ponuky, ale zatiaľ ešte nereagujem.

Trochu sa obávam pohovoru, či budem všetko rozumieť, ale snáď budú brať na to ohľad  Mrknutí
Zaznamenáno
Beata



Karma: 1
Příspěvků: 10


« Odpověď #5 : Duben 06, 2011, 09:46:35 am »

Zuzicko,
hlavne byt Tebou, tak mam pripraveny poradny zivotopis  ( mas nejakou praxi pri studiu)  a zacit uz jej posilat !
V Nemecku trva odezva nekdy i mesic a dele, takze moc bych necekala.
Stejne se v mnoha pripadech zajimaji o to, kdy muzes nastoupit, coz bych napsala do pruvodniho dopisu.

A hlavne nezapomen nekde zduraznit, proc bys mela byt pro ne zajimava. Vysokoskolskych studentu cerstve po skole je v Nemecku mraky ! Takze jim musis nabidnout neco, co ostatni nemaji... Treba znalost cestiny je jedna z nich nebo jineho jazyka... Nebo neco uplne jineho. Nevim, co presne studujes.

Tak budu drzet pesti

B
Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #6 : Duben 06, 2011, 10:33:17 am »

Ďakujem Beat  Úsměv Životopis už mám napísaný, i motivačný list. Momentálne čakám na preklad vysvedčení, ktorý dostanem dnes a potom to oskenujem a skúsim začať posielať.

Čo sa týka praxe, tak tú mám, 2 roky som pracovala v medz. firme na oddelení kvality a momentálne tu v Prahe pracujem už 1,5 roka v štátnom sektore na oddelení cien.

Pozerala som pracovné ponuky a asi by som sa zamerana na projektovú asistentku al. niečo také. Chcela by som si nájsť prácu v Bavorsku, príp. Baden-Wuttembergu.
Na bakalárovi som vyštudovala Verejnú správu a tú v Prahe pokračujem v štúdiu Hospodárstva.
Snáď sa to podarí Úsměv
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #7 : Duben 19, 2011, 09:39:00 am »

Ahoj,
na idnes.cz jsem nasla zajimavy clanek "Jak ziskat dobrou praci v Nemecku" - jedna se o takove strucne shrnuti toho, co je potreba - pro pocatecni predstavu to ale neni spatne  Mrknutí

http://finance.idnes.cz/pet-kroku-jak-ziskat-dobrou-praci-v-nemecku-fk2-/viteze.asp?c=A110414_1567034_viteze_bab
Zaznamenáno
vladkaaa



Karma: 0
Příspěvků: 4



« Odpověď #8 : Září 27, 2011, 09:42:17 pm »

Zdravím, nevim zdali to jeste pomuze protoze koukam ze je to z brezna.....

Zila jsem v nemecku 7 let........ted jsem byla pul roku v anglii.....

Jiz z anglie jsem zasilala,zivotopis,vyucny list, a hlavně DOPORUCENI........to je snad nejdulezitejsi..........dostala jsem hned 2 nabidky.........

Zadny notar...ci overovani dokladu..:-)

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | NovyZeland.co.nz © 2024
Stránky krajanů o životě na Novém Zélandu. O životě, práci, srazech a akcích, zábavě, ubytování, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity na NZ.

Zahnarzt München