Krajane.cz | Austrálie - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Na Zéland s dítětem, na 3m až rok  (Přečteno 36748 krát)
Kellev



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Květen 25, 2018, 07:07:33 am »

Zdravím všechny. Již dlouhou dobu (konkrétně od doby, co jsem otěhotněla) sním o další cestě mimo ČR. Žila jsem několik let v DE, pak pár měsíců v Kanadě a během roku jsem byla schopná navštívit 10 zemí Evropy... Miluji ten pocit, kdy se člověk v nové zemi rozkoukává, zjišťuje, jak co chodí...

Nyní jsem ale hlavně máma. Dcera s námi hodně cestuje, na přesuny je zvyklá Úsměv.

Můj přítel v zahraničí nežil a já bych si moc přála, aby ten pocit také zažil a hlavně zjistil, že se dá žít i jinde (nyní je 8 let v jedné práci... a změny moc nevyhledává). Téma NZ jsme poprvé otevřeli před rokem, to to ale vyšumnělo do ticha a nyní jsme téma obnovili - k mé velké radosti! Ta myšlenka mě posedla a ráda bych odjela již na podzim.

Má někdo podobnou zkušenost? Na co si dát pozor? Mně bude 30, příteli je 40 a dveři rok a půl. Přítel tedy WH již nedostane. Představu mám takovu, že budeme chvíli cestovat (v dodávce). Já mohu pracovat odkudkoli, stačí mi pc. Přítel v podstatě také, navíc je manuálně moc šikovný a věřím, že se ani jeden ve světě neztratíme.

Má někdo podobnouo zkušenost? Nebo nějaké rady a tipy, na co si dát pozor? Odlet je plánovaný na září.


Díky a zdravím,
Eva, Honza a Natálka


* Fotobedna-3-170916-154559.jpg (419.76 KB, 1844x1240 - prohlédnuto 683 krát.)
Zaznamenáno
Baldinini



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #1 : Říjen 28, 2018, 01:27:44 pm »

Ahoj. Zrealizovali jste vas plan? My se vhystame s 2 detmi na konci lidtopadu. Ahoj. Honza
Zaznamenáno
Kellev



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Říjen 28, 2018, 06:53:07 pm »

Ahoj Honzo, ano, už jsme tu a pomalu se rozkoukavame... Letěli jsme Praha - Curych - Šanghaj - Auckland - Christchurch. Tj. s čekáním na letištích ca 50 hodin na cestě. Bylo to v pohodě (dopředu jsem se toho hodně bála...).

Jsme tu teprv 3.den, tak moc tipů zatím nemám.

Kam přílete a kdy?

předávám kontakt na email, Ek.kellerova[zavináč]gmail.com, ozvi se mi tam. Úsměv

Eva
Zaznamenáno
Janulinka87



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #3 : Leden 15, 2019, 01:16:09 pm »

Přeji hezký den  Úsměv

Konečně jsem našla někoho kdo cestuje s dítkem. Tak doufám, že je to stále aktuální Úsměv

Poslední měsíce vážně uvažujeme o přesunu na NZ celá rodina. Máme 2 děti. Starší 17 měsíců a mladší 4 měsíce. Rádi bychom na podzim 2019 vyrazili směr NZ. To už staršímu bude přes 2 roky a mladší bude mít čerstvě po oslavě prvních narozenin. Nejprve na 3 měsíce a poté se možná usadit a nebo se vrátit zpět. Uvidíme jak nás to tam uchvátí.

Můj manžel tam již v minulosti žil 8 měsíců - pracoval na farmě. A ten by se již na NZ rád usadil, já si to chci nejdřív okouknout.
Nyní řeším hlavně otázky ohledně dětí - očkování, doktoři - jak to tam funguje. Přeci jen tohle tam manžel kdysi řešit nemusel  Škleb

Rádi bychom na Severní ostrov - město ještě vybrané nemáme.
Teď na jaře se chystáme na první let s dětmi a to do Izraele (ano, jsme tu pro ostatní trochu rodina bláznu), ale věřím, že jako cestovatelka nás chápete Mrknutí Tak snad bude ten skoro 5 hodinový let v pohodě a trochu mě uklidní, že zvládneme i let na NZ.

Moc děkuji za odpověď. 

Jana

Zaznamenáno
Kellev



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #4 : Leden 23, 2019, 08:17:55 am »

Ahoj Jani, již jsem Ti  odpověděla na email.

Muž byl také v Izraeli a moc  vám fandím a přeji, ať se let vydaří.

Let sem bude trochu delší, ale budete na děti dva a mělo by to být v pohodě. Letěli jsme s čekáním na letištích asi 50 hodin, ale dalo se to.... Úsměv Z Aucklandu jsme ještě přelétali na jih kvůli domluvenému autu.

Více emailem.

Zdravím, Eva
Zaznamenáno
Kellev



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #5 : Květen 29, 2019, 08:08:58 am »

tak, a náš pobyt se boužel pomalu chýlí ke konci.
Budeme tedy prodávat naše auto, self contained pro 3 osoby, v případě zájmu i s dětskou sedačkou (od mimi do 25 kg). Jdná se o upravený ford transit. V případě zájmu prosím o kontakt emailem, ek.kellerova(zavináč)gmail.com
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | NovyZeland.co.nz © 2024
Stránky krajanů o životě na Novém Zélandu. O životě, práci, srazech a akcích, zábavě, ubytování, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity na NZ.

Zahnarzt München