Krajane.cz | Austrálie - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: 1. práce v Německu  (Přečteno 79623 krát)
jullman



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Září 04, 2013, 08:20:54 pm »

Ahoj, zdravím uživatele tohoto fóra. Trochu se představím: je mi 29 let a žiji v Českých Budějovicích. Od prvního října nastupuju do první práce v Německu. Jazykově to zatím není úplně optimální, ale časem se to podá. Budu pracovat jako CNC frézař a budu jediným zaměstnancem malé firmy.

Potřeboval bych poradit v určitých záležitostech:

Momentálně jediné co mám, je podepsaná smlouva a zatím jen slovně přislíbený byt.  Budoucí šéf mi slíbil, že mi s čímkoliv pomůže, ale nechci ho s tím moc zatěžovat. Nejdůležitější je pro mě teď:

Zdravotní pojišťovna (nevím jakou, budu jezdit na víkendy domů, nejlepší by byla nějaká, která by mi umožnila tu v Čechách zrušit, ale zároveň mít jistotu, že když se mi v Čechách něco stane, že to za mě zaplatí a vyřídí a já z toho nebudu mít žádné problémy nebo doplatky. U nás jsem pojištěn u vojenské pojišťovny.

Bankovní účet (asi u této banky www.dkb.de).

Sociální pojištění – by měl zařídit šéf, ale nevím, jestli si platit i to v Čechách? Jestli si to platit po dobu zkušební doby a po té ho zrušit? Stejná varianta mě napadla i u zdravotní pojišťovny.

Přihlásit se na finanční úřad.

Snad jsem na nic důležitého nezapomněl. V jakém pořadí bych měl začít vyřizovat jednotlivé úřady, když mám zatím v ruce jen pracovní smlouvu?

Další co mě tíži je byt, jedná se o zrovna dostavěný byt v podkroví, ale majitelka chce, abych si ještě založil nějakou pojistku, v případě že bych udělal nějakou škodu. Nevíte, jak se to jmenuje německy, je to něco jako pojištění domácnosti v Čechách, u jaké pojišťovny to případně zařídit a kolik to měsíčně stojí?

Na závěr bych potřeboval poradit internet, přes telefonní kabel, nejlépe bez smlouvy na 2 roky.

Prosím Vás krajané, poraďte mi. Děkuji

« Poslední změna: Září 04, 2013, 09:12:01 pm od jullman » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Září 04, 2013, 08:37:25 pm »

Hm docela dost veci. Co se zdrav. pojisteni tyka, tak AOK nabizi pojisteni pri cestovani do zahranici. Ale asi se to musi pokazde vyplnovat, neni to pausalne. Jinak nevim.
https://www.aok.de/bundesweit/gesundheit/ehic-auslandskrankenschein-bestellen-19880.php

Co se tyka pojisteni domacnosti, tak to se nazyva"Hausratversicherung" a kde se mas dat pojistit, tak to ti opravdu neporadim, nejsem pojistovaci agent. Mrknutí Ale nestoji to moc. Co treba tady?

https://www.allianz.de/hausratversicherung/allianz.html?AZMEDID=SEM_SE-GG_VT-g_KA-Allianz_HR_Desktop_AG-HGEN.Haushalt.Versicherung_KW-haushaltsversicherung_MT-e_Anzeige-21325672398_SL-keinSL_EG-c_PS-1t1

Zaznamenáno
jullman



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Září 04, 2013, 09:10:09 pm »

děkuji, za radu.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #3 : Září 04, 2013, 10:08:13 pm »

Prosim te, normalne se pojistis v nemecku a zdravotni peci muzes za urcitych podminek cerpat i v cr. Nemuzes mit dve zdravotni pojisteni ve dvou statech eu. Totez plati pro socialni pojisteni. Je holy nesmysl si platit pojisteni v cesku a zit a pracovat v nemecku. K cemu by ti to bylo prosim te??? Sef by ti mel v tomhle pomoct, protoze si jeste nadelas tezkosti a zbytecne. S internetem neres zadne kabely a podobne hlouposti a jdi napr. do Aldi v nemecku a kup si sim a flesku s internetem. Za 15eur mas net na cely mesic.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #4 : Září 05, 2013, 06:24:01 am »


 Byta zdravotne poisteny v dvoch statov Eu sucastne je zakazane...ked budes v Nemecku zdravotne poisteny,tak v Cechach sa musis odhlasit zo zdravotnej poistovne plus so socialnej poistovne..od tych dvoch instituci si nezabudni vypytat potvrdenie o odhlaseni..neras sa stalo,ze tam maju bordel a budu ta neskor vies ako neplatica...odporucam v Nemecku byt zdravotne poisteny u Technikerkrankese...je 7r za sebou najlepsia zdravotna poistovna...AOK je nieco ako statna..zadlzeny a pri zivote ju drzi stat ktori ju musi dotovat...


http://www.tk.de/tk/kundenberatungen-a-z/m/0634-muenchen-ostbahnhof/151886
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #5 : Září 05, 2013, 08:40:24 am »

v Nemecku byt zdravotne poisteny u Technikerkrankese...je 7r za sebou najlepsia zdravotna poistovna...AOK je nieco ako statna..zadlzeny a pri zivote ju drzi stat ktori ju musi dotovat...




Hm, tady mame dalsiho "Testsiegera", ale ne 7x, to je fakt. Škleb
A mozna by se nasli jeste dalsi vitezove.


http://www2.dak.de/edesignforms/servlet/formular?FORM_KEY=Kontakt&KampagnenID=03_01_01_12
 Podle me jsou ty pojistovny +- stejne, vystridala jsem jich za ta leta pomerne dost, vcetne AOK a nemohu rict, ze by byla nektera vyrazne horsi nebo lepsi. Kdyz maji zaplatit neco "mimoradneho", cukaji se vsechny stejne, bordel v administrative maji taky, atd.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #6 : Září 05, 2013, 10:50:47 am »

Už to tady několikrát bylo. Ve wiki máme článek:

Přihlášení na úřadech za účelem práce v Německu
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Září 05, 2013, 05:23:02 pm »



 Didi nieco som tu v Nemecku uz zazil za tie roky  Škleb Mrknutí
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #8 : Září 09, 2013, 08:12:55 pm »

harry mam pocit, ze ty by si z toho Nemecka radsej mal vypadnut naspat tak rychlo ako sa da Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
Veny



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #9 : Září 14, 2013, 11:33:08 am »

 Ahoj, pokud budeš na víkend jezdit domu tak se můžeš pojistit u AOK (německá zdravotní pojištovna) a zažádat o formulář E 106, který pak odneseš do české zdr. pojištovny a jako pendler máš nárok na plnou zdravotní péči jak v Německu tak v Čechách.

S pozdravem Veny.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | NovyZeland.co.nz © 2024
Stránky krajanů o životě na Novém Zélandu. O životě, práci, srazech a akcích, zábavě, ubytování, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity na NZ.

Zahnarzt München