Krajane.cz | Austrálie - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Hochschule ist anerkant oder nicht? aneb na co je EU?????  (Přečteno 93455 krát)
Daajik



Karma: 1
Příspěvků: 23


« : Červen 26, 2010, 08:40:57 pm »

Ahojte lidicci, chtela bych se zeptat, jestli jste se s tim taky setkali??? Ja uz pracovni urad resim asi dva mesice a bohuzel stale neuspesne....
Tak zacnu od zacatku ale strucne. Mela jsem strasne problemy s registraci na Uradu prace tady v Nemecku. Nemam totiz pracovni povoleni. A pracovni povoleni je vzdy na zamestnavatele. Takze az si pry najdu zamestnavatele a budu mit prac.povoleni, muzu se prihlasit na urad prace....no, postaveny na hlavu.
Mimochodem ta neznalost tech uredniku je asi na stejne katastrofalni urovni jako u nas, tzn., ze nikdo nic nevi a prehazuji z jednoho mista na druhe, z druheho na treti, od jedne kolegyne ke druhe atp.

Pak me napadlo, jestli by me jen nezaevidovali (protoze transfer davek z nezamestnanosti z Ceska se jeste neuskutecnuje) a ejhle to by mozna slo. Takze ne arbeitslos ale Arbeitsucher, tedy nekdo, kde je jen zaevidovany na uradu prace bez naroku na davky. Ale oni s tim sami neprisli.
Takze jsem mela nadeji, ze bych mohla byt konecne na pracaku zaevidovana, prece jen vetsi sance na ziskani prace. Donesu vsechno, co chteli a ejhle, oni po me chteji, jestli je moje VS anerkant?Co??? Takze nake oficialni potvrzeni nemam, tudiz to musim vyrizovat pres Bonn. Ale proc, kdyz jsme v EU, na co ta EU je??? Fakt nechapu. Hlavne mi nikdo nebyl schopen vysvetlit, co to znamena, jestli existuje nejaky seznam, kde jsou uvedeny VS a oni si zaskrtnou mou VS bud ze ano, ze znama nebo ne, neni znama....
Lidi, si fakt pripadam, ze CR neni v EU, ale ze patri ke tretim neli ctvrym zemim...
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #1 : Červen 27, 2010, 01:15:03 pm »

Ahoj,
a co za VS mas udelanou? (Statni ci soukrom.?)
Ja si myslim ze ti ty problemy delaji kvuli tomu postupu - aspon co jsem ja mel moznost zazit, pracovni povoleni dostanes s vysokoskolskym titulem kdyz mas i praci. Ze by to slo bez prace - nevim, nevim...
Najdi si firmu kde budes pracovat a az se bude vyrizovat povoleni, mela bys jej ziskat, protoze budes mit ten vysokoskolsky titul z Ceska.
Zaznamenáno
Daajik



Karma: 1
Příspěvků: 23


« Odpověď #2 : Červen 28, 2010, 08:39:54 am »

Ja mam statni VS. Tak jasne, pracovni povoleni dostanu, kdyz budu mit praci. Ale myslela jsem, ze zvysim sance na ziskani prace, kdyz budu registrovana na uradu prace...Ale kdyz uz budu mit praci, tak uz se nebudu chtit registrovat na uradu prace, na co taky...takze ten jejich postup je naprosto nelogicky...
Navic to uznani VS stoji 100 Eur. Proste podpora v EU.

Zaznamenáno
tummy



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #3 : Červen 30, 2010, 09:26:10 am »

ahoj daajik,
nuz,ono je to naozaj tak,ze (v zavislosti od regionu v nemecu) statne uznanie diplomu potrebujes. ja zijem v berline,mam slovensku VS a ked som zacala hladat robotu,velmi rychlo som zistila,ze bez statneho uznania mojho slovenskeho diplomu tu ziadnu robotu nenajdem a ani nemozem najst,pretoze to je akysi predpis senatu,ze mozu (napr.v soc.sfere) zamestnat len ludi,ktori maju statne uznany diplom. pokial vsak viem,je v tom pripade jedno ci si z mnichova alebo z prahy,aj nemci potrebuju mat diplom statne uznany.

u mna to bolo tak,ze som si dala prelozit vsetky predmety,ktore som pocas studia na VS absolvovala,rovnako aj diplom  a vysvedcenie o statnej skuske,plus potvrdenie,ze som uz na slovensku pracovala v tejto sfere a zaniesla som to na prislusny urad. oni porovnali co sa studuje na slovensku a aky je rozdiel v nemecku,dostala som potvrdenie,co este potrebujem na fachhochschule absolvovat,aby mi diplom uznali.kedze som uz pracovala,nepotrebovala som ziadnu prax,mam ale znamu,ktora musela 6 mesiacov robit zadarenka nejake staby praktikum. u mna sa jednalo len o absolvovanie nemeckeho prava(co je uplne logicke a pochopitelne,pretoze kedze chcem robit v tejto sfere je dobre vediet ako pravny system funguje tu a to bol vlastne jediny rozdiel medzi tymi ostatnymi predmetmi,ktore som absolvovala na slovensku.slovenske pravo mi tu totiz velmi nepomoze:)
trvalo to asi 2 ci 3 semestre,vela mi to dalo,bola som tam raz do tyzdna na jednej prednaske,registrovana ako gasthorer a bolo to v pohode.na zaver som senatu poslala potvrdenie,ze som to absolvovala a dostala som obratom statne uznanie.odvtedy s robotou nebol problem,predtym to bola uuplne prva vec,na ktoru sa zamestnavatel pytal...

co sa tyka uradu prace-neviem...mam pocit,ze sa nie vzdy da cakat,ze ti vsetko povedia,je dobre pozriet si co- to na nete.ja som bola asi 2 mesiace registrovana ako arbeitsuchend,malo to tu vyhodu,ze hoc som nedostavala davky, posielali mi rozne pracovne ponuky,ale hlavne preplatili mi tzv. bewerbungskosten, co je velmi fine.pretoze ked som hladala robotu,posielala som vsetky dokumenty v takom tom obale,ktory cosi stal,k tomu obalka A4, znamka 1,45 eura a fotenie dokumentov, vsetko to dost stoji.ja som poslala asi 80 ziadosti. na urade mi dali taku listinu,kde som mala zapisat,kde som tieto ziadosti posielala,v zavere mi preplatili 250 eur,vychadza to myslim 5 eur za kazdu ziadost ktoru posles,max. ale 250 eur.
na toto sa isottne spytaj!!!
okrem toho ti umoznia tzv. bewerbungstraining, co moze byt dobre,ked sces vediet na co vsetko sa mas pripravit ci ako posielat ziadosti o zamestnanie,ako maju vyzerat a tak...ja som to uz nestihla,robotu som nasla velmi rychlo:)

keby nieco,ozvi tandem_bln[zavináč]yahoo.de

Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Červen 30, 2010, 10:17:05 am »

Mne osobne v roce 2001 stacilo pouze predlozit prelozeny diplom...zadne uznavani nebo preklad vsech predmetu. Od te doby platim za akademika a nikdo po mne nic vic nechtel.
Mozna bude potiz v pristupu, ktery dajjik zvolila - Nemci jsou (opravnene) haklivi na to, kdyz nekdo v ruce jeste trima jizdenku z autobudu a chce se hlasit na pracaku, takze je mozne, ze po prvnim kontaktu spadla do prihradky "Schmarotzer" a vic uz nikdo nic nepozlouchal.

Z me zkusenosti plati - pracak ti praci nenajde. Bez prace (prip. dlouhpodobeho pobytu, manzelstvi apod.) neni pracovni povoleni a bez nej neni podpora. Takze neni duvod na pracak vubec chodit, a iritovat je tam, dokud nemam praci najitou.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
yoyo



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #5 : Červenec 01, 2010, 07:45:06 am »

Myslim, ze se zada o uznani diplomu, pokud chces pracovat v Nemecku v oboru, ktery jsi vystudovala. Pokud ho chces nechat uznat "jen tak", budes asi muset zaplatit ten poplatek v Bonnu. S ohledem na obor, ktery jsi studovala, je potreba se obratit na prislusnou instituci. Kdyz jsem zadala o pracovni povoleni, diplom byl pro tu praci naprosto irelevantni, ale chteli ho videt. Tim, ze mam u nej i Diploma Supplement, coz je vlastne diplom v anglictine vydavany z iniciativy EU, tak po me nikdo nikdy preklad nechtel. I kdyz jsem si potom diplom nechavala uznavat kvuli praci v oboru, nemusel byt prelozeny, prave diky tomu anglickemu doplnku.
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #6 : Červenec 01, 2010, 09:45:48 am »

Ahoj,
myslim si, ze zkusit predlozit diplom s tim anglickym dodatkem je celkem dobre a financne asi nejlevnejsi reseni.
Ukoncila jsem VS v r. 2005 a v r. 2006 jsem se dozvedela, ze mi moje byvala VS muze zdarma vystavit dodatek k diplomu v anglictine. Jedna se o takovy vypis absolvovanych predmetu se znamkou.
Muj zamestnavatel zadny cesky diplom neresil, ale ten dodatek v anglictine se urcite neztrati.
Zkusila bych se tedy obratit na studijni oddeleni tve VS.
Sarka
Zaznamenáno
Daajik



Karma: 1
Příspěvků: 23


« Odpověď #7 : Červenec 06, 2010, 04:03:55 pm »

Ahojky, tak moje diplomy maji anglicke dodatky, ale oni na pracaku ani diplomy nevideli, automaticky po me chteli uznani,kdyz jsem rekla, ze jsem z CR....
Pri zavolani do Bonnu se tomu tam divili, ze tohle pracak nema vyzadovat, protoze jsme v EU...
Znamost VS se vyzaduje jen, pokud to vyzaduje zamestnavatel nebo se jedna o obory statni spravy, soudy atd.

Jinak ja jsem tady s manzelem a tohle jsem resila hned na zacatku, kdy jsem si zacala hledat praci a to, ze jsem myslela, ze dostanu pracovni povoleni automaticky. Ale ma to hacek. Manzel ma prac.smlouvu na dobu urcitou a to pracovni povoleni bych dostala jen tehdy, kdy by mel pracovni smlouvu na dobu neurcitou...

Diky za vase nazory a podnety.



Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #8 : Červenec 24, 2016, 10:10:33 pm »

Väčšina vysokých škôl v EU je uznaná. Len ako kleena správne podotkol, človek by mal predtým ukázať akú takú snahu, napr. si zariadiť sám uznanie výšky, prípadne si sám hľadať prácu.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #9 : Červenec 24, 2016, 11:18:16 pm »

Väčšina vysokých škôl v EU je uznaná. Len ako kleena správne podotkol, človek by mal predtým ukázať akú takú snahu, napr. si zariadiť sám uznanie výšky, prípadne si sám hľadať prácu.

Barbino, viz ze se pise uz pres pul roku rok 2016 a tohle tema je z roku 2010?
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #10 : Červenec 25, 2016, 12:12:59 am »

a?
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #11 : Červenec 30, 2016, 06:34:47 pm »

opytaj sa kozmopolitu, jemu tu jeho "eletričkovu" univerzitu uznali hned a aj ho posadili do kanclu ... pocitac medvede na Polarnom kruhu  Škleb
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #12 : Srpen 09, 2016, 07:30:20 pm »

Jahodo, já se ti divím, že na hair nebo didi stále reaguješ ...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | NovyZeland.co.nz © 2024
Stránky krajanů o životě na Novém Zélandu. O životě, práci, srazech a akcích, zábavě, ubytování, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity na NZ.

Zahnarzt München