Krajane.cz | Austrálie - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prekroceni povolene rychlosti  (Přečteno 95885 krát)
Falkonix



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Listopad 11, 2014, 03:17:56 pm »

Dobry den potrebuji zistit jaky me ceka postich za prekroceni povolene rychlosti v Nemecku na bundestrasse povolenou rychlost jsem prekrocil minimalne o 60km\h pracuji pro Nemeckou firmu a jsem prihlasen v Rakousku. Dekuji
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Listopad 11, 2014, 03:25:14 pm »

Tolerance 3-4 km/h

51-60km/h mimo město: 240€ + 4 body + 1 měsíc zákaz řízení
61-70km/h mimo město: 440€ + 4 body + 2 měsíce zákaz řízení

Více vlevo ve wiki v článku "Pokuty v Německu"
« Poslední změna: Listopad 11, 2014, 03:28:49 pm od David » Zaznamenáno
Falkonix



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Listopad 11, 2014, 03:32:03 pm »

Dekuji za odpoved tak snad to bude jen ten mesic
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Listopad 11, 2014, 03:37:46 pm »

Jen pár poznámek:
Chytli tě osobně? Je vůz hlášen na tebe, nebo zaměstnavatele?

Pokud tě jen vyfotili, ale nechytli za pačesy a vůz je hlášen na zaměstnavatele, je otázka, zda policii sdělí, kdo vůz řídil. Když nesdělí, nemá kdo dostat zákaz řízení.
Podobně s tím zákazem: jestli tě dostihne i v Rakousku, bude asi záležet na tom, zda jsi tou rychlostí už překročil hranici přestupku směrem k trestnímu oznámení. Pokud je to jen přestupek, nevím, jestli tě ten zákaz v Rakousku vůbec dostihne. Pokud ten, kdo měřil, podá trestní oznámení, pak tě řízení a následky opravdu nejspíš neminou.

Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Falkonix



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 : Listopad 11, 2014, 03:41:40 pm »

Nechytli me na miste a vuz je napsany na zamestnavatele
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Listopad 11, 2014, 04:11:22 pm »

Tak pak je pole možností podle mě velmi široké - pokuta tě nejspíš dostihne, tu si ujít nenechají, ale co se jiných následků a zákazů týče, vidím to jako velmi otevřené. Protože úplně krátký proces s tebou v jiné zemi udělat nemůžou. Když to půjde do trestního řízení, asi na tebe dosáhnou, ale udělení zákazu řízení podle mě bude záležet i na rakouské straně.

Každopádně by bylo zajímavé, kdyby ses ozval s výsledkem, až to nějak dopadne Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
fullhd



Karma: -3
Příspěvků: 16


« Odpověď #6 : Listopad 19, 2019, 06:45:33 pm »

budem pokracovat v tejto teme.

Odfotil ma radar ze som prekrocil rychlost v obci  o 10 km/h.Prisla mi fotka mna,mojho auta a dopis lamavou slovencinou.Ale nie je tam ziadny IBAN ani ziadne cislo uctu na zaplatenie.Ako to mam zaplatit a kolko?

Prisiel mi este k tomu dopis ze mam napisat informacie o mne kto je majitel auta a tak dalej.

Pise sa tam este ze mam podat vysvetlenie.

Bola tam 30ka isiel som 43 .3 km/h je tolerancia takza pise tam ze som prekrocil o 10 km/h.

Nerozumiem tomu.

Dakujem.
« Poslední změna: Listopad 19, 2019, 07:00:42 pm od fullhd » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Listopad 29, 2019, 11:02:56 pm »

Takový dopis jsme sice ještě nedostal, ale zní to, jakoby od tebe coby držitele auta zatím opravdu chtěli jen vysvětlení, resp. informace o řidiči. Když přiznáš, žes řídil nejspíš Ti pak přijde jiný, kde Tě budou oslovovat jako pacatele přestupku a tam už bud ei ten IBAN.
Možná ale bude fungovat i odpověď, že nevíš, kdo řídil, protože možnýc řidičů je více. V Německu to párktát zpravidla funguje. Protože v DE zatím držitel vozu pokuty za řidiče neplatí, mohl by ses z toho takto jednou vyvlíknout.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | NovyZeland.co.nz © 2024
Stránky krajanů o životě na Novém Zélandu. O životě, práci, srazech a akcích, zábavě, ubytování, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity na NZ.

Zahnarzt München