Krajane.cz | Austrálie - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 2 [3] 4 5   Dolů
 
Autor Téma: Práca v Nemecku aj bez dokonalej nemčiny? možné? či ani nie?  (Přečteno 490680 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #30 : Říjen 21, 2013, 06:54:08 pm »


 presne tak...vsade je nieco...ide oto aby clovek chodil do prace kde sa citi dobre kde ho to aspon trosku bavi...inac je to onicom...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #31 : Říjen 21, 2013, 10:06:07 pm »


Ale hlavne, že čakáš už druhé dieťa, si hrdý remeselník, ale nemecky moc neumusíš a mne budeš písať pohrdavé komentára o mne. Dobré. Co??? Máš len štastie, že v Nemecku sú remeslníci žiadaní, ianc by si so svojou špatnou nemčinou zarobil akurát tak na slanú vodu a nemohol by si dotovať priatelke už jej druhé dieťa. (šikovná to baba, zavesiť sa na chlapa s prachmi)

Nic nevysvitlo pani chytra ja to rikam porad nijak sem to nikdo netajil  Mrknutí

A necekam druhe ale crvrte  Smích druhe je to jen pro mou pritelkyni...

Psal se tady i kolik vydelava priteljyne i jak je tady dlouho...

Kdybych nic neumel tak bych do Nemecka nelezl, vis  Mrknutí abych tady pak behal po sociálkach...

Sem obkladac   Mrknutí Ještě neco ?

Starostko ?  Mrknutí

Jirko, na jejim miste bych radeji pomlcela o tom, ze nekdo neumi nemecky, byt se sama holedba, ze perfektne vie.
Ten, kdo dokaze v jednom slove napsat hned 2 chyby a to dokonce hned v nadpise nove vznikleho tematu, by si mel nejprve zamest pred vlastnim prahem.
Vzdycky jsem si myslela, ze se pise "Umschulungskurse" a ne Umschulugkurze. Smích

« Poslední změna: Říjen 21, 2013, 10:10:04 pm od Diddi » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #32 : Říjen 22, 2013, 04:02:37 am »

Taká malá poznámka, bol to Jirike, kto tu začal rozoberat svoj súkromný život, keď sa začal chváliť počtom detí.
Ono tu vidno naozaj aj úroveň vzdelania niektorých, najmň jirike, ktorý zjavne nevie nič iné, len urážať.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #33 : Říjen 22, 2013, 05:07:01 am »

Taká malá poznámka, bol to Jirike, kto tu začal rozoberat svoj súkromný život, keď sa začal chváliť počtom detí.
Ono tu vidno naozaj aj úroveň vzdelania niektorých, najmň jirike, ktorý zjavne nevie nič iné, len urážať.
I ode me mala poznamka..
 Hrabat se v mych detech si zacala Ty, dokonce jak ze si to nazvala mou zenu...?
To nebyla urazka ?
Napsal sem to v souvislosti s tim ze makam a neflakam se po socialkach apod.
To odtatni uz byli jen reakce na to TVE hrabani se v tom...
Nic sprotsiho sem necetl...

Od Tebe to sedi...  Smích
« Poslední změna: Říjen 22, 2013, 05:11:08 am od jirike » Zaznamenáno
zuzoss



Karma: 0
Příspěvků: 27


« Odpověď #34 : Říjen 25, 2013, 04:22:26 pm »

zdraviim... potrebovala bych poradit. Ziji v Dresden, akorat ukoncuju Integrationskurs-uroven B1. Docela me kurz rozmluvil, ale ne na tolik,abych vse Nemcum rozumnela ale orientovat se v rozhovoru uz docela zvladam:-) Hledam si tu praci, tak intenzivne necely mesic. Zacala jsem obchazenim penizonu a hotelu (cca tak 15 urcite), kde jsem se ptala na moznost jakekoli prace (pokojska, aushilfe, pozdeji i na recepci.. (v CR jsem pracovala 3 roky jako recepcni) ale bohuzel nikde nic,nebo se jetse neozvali... absolvovala jsem jeden pohovor, kde hledali ale jen na recepci a s moji aktualni NJ by to jeste nebylo mozne,coz chapu,kdyby mi nekdo zavolal  tak by to bylo bud a nebo, jestli bych rozumnela vse.. posilam CV i do rucnych obchodu,kdyz maji vyveseny inzerat,osobne si CV nenechali vzit...ale proste porad nic... mate jeste nekdo nejaky tip, jak a kde hledat praci (nejlepe osobne), pro zacatek nemam problem delat takrka cokoli diky moc!:-)
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #35 : Říjen 25, 2013, 04:55:54 pm »

Ahoj a zkouselas to i na strankach Arge? Koukala jsem tam, moc nabidek tam sice pro tvoje znalosti NJ nemaji, ale neco by se tam snad prece naslo. A to muzes mit jako odrazovy mustek. Asi bys musela zkousnout i Zeitarbeit,ale pro zacatek lepsi neco nez nic a hlavne uz budes mit nejakou praxi i v Nemecku.
Drazdany jsou docela velke mesto, tak snad se tam neco najde, pro nekoho, kdo chce pracovat.
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #36 : Říjen 25, 2013, 05:02:06 pm »

zuzoss aky je rozdiel medzi A2 a B1  Co??? resp. B1-B2 nejak sa v tom neviem zorientovat vedela by si mi to vysvetlit sedliackym rozumom  Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
zuzoss



Karma: 0
Příspěvků: 27


« Odpověď #37 : Říjen 25, 2013, 05:12:44 pm »

Ahoj a zkouselas to i na strankach Arge? Koukala jsem tam, moc nabidek tam sice pro tvoje znalosti NJ nemaji, ale neco by se tam snad prece naslo. A to muzes mit jako odrazovy mustek. Asi bys musela zkousnout i Zeitarbeit,ale pro zacatek lepsi neco nez nic a hlavne uz budes mit nejakou praxi i v Nemecku.
Drazdany jsou docela velke mesto, tak snad se tam neco najde, pro nekoho, kdo chce pracovat.
co prosim znamena ARGE=Arbeitsagentur für Arbeit?tam jsem nahlasena...ale zadna pomoc. Radeji chodim osobne, lip to pusobi a muzu vnutit CV,ale moc uz me nenapada kam dal chodit.. mam z tech Zeitarbeit trochu strach, pote co jsem si o tom neco procitala.. ale byla by to asi nejzazsi varianta,budu pokracovat jeste v tom pohostinstvi dokud nevycerpam tyto moznosti nebo se nenabali jine...
Zaznamenáno
zuzoss



Karma: 0
Příspěvků: 27


« Odpověď #38 : Říjen 25, 2013, 05:13:53 pm »

zuzoss aky je rozdiel medzi A2 a B1  Co??? resp. B1-B2 nejak sa v tom neviem zorientovat vedela by si mi to vysvetlit sedliackym rozumom  Škleb Škleb Škleb
A2 mirne pokocily, B1 stredne pokrocily atd. atd. Pri te B1 by uz clovek mel umet trosku komunikovat a rozumnet:-)
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #39 : Říjen 25, 2013, 05:57:42 pm »

co prosim znamena ARGE=Arbeitsagentur für Arbeit?tam jsem nahlasena...ale zadna pomoc. Radeji chodim osobne, lip to pusobi a muzu vnutit CV,ale moc uz me nenapada kam dal chodit.. mam z tech Zeitarbeit trochu strach, pote co jsem si o tom neco procitala.. ale byla by to asi nejzazsi varianta,budu pokracovat jeste v tom pohostinstvi dokud nevycerpam tyto moznosti nebo se nenabali jine...

Ja myslela spis sledovat jejich nabidky prace, oni ti pripadne poslou jen to, na co ses jim nahlasila, ale obcas se vyskytne treba neco, co by se ti i presto hodilo. Oni se na pracaku moc nepretrhnou, tak se urcite vyplati ty stranky radeji sledovat samostatne. A zadat si jako kriteria jenom Arbeit a Dresden. Neomezovat to treba jen na recepci. Treba se neco, co by  te zajimalo, vyskytne.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #40 : Říjen 25, 2013, 07:05:27 pm »

Pochybujem,ze nieco normalne najdes v Drazdanoch...to je vychodne Nemecko...tam je to o nicom...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #41 : Říjen 25, 2013, 07:11:06 pm »

http://www.baecker-walther.de/

http://www.emil-reimann.de/

http://www.baeckerei-cafe-eckert.de/

http://www.baeckerei-wippler.de/index.php?lang=de&node=home

http://www.baeckerei-juergen-richter.de/cms/

http://www.moebius-baeckerei.de/

http://www.dr-quendt.de/


skus sa v tychto pekarnach spytat na pracu predavacky v pekarnach...aspon na teilzeit..aby si bola zdravotne a socialne poistena...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #42 : Říjen 25, 2013, 07:15:07 pm »

Zara,obchod s oblecenim,

   Webergasse 1  01067 Dresden
tel.c  0351 4810658,v Mnichove tam robi vela sloveniek predavacky..za 80hod maju 800euro neto...
Zaznamenáno
zuzoss



Karma: 0
Příspěvků: 27


« Odpověď #43 : Říjen 25, 2013, 07:27:37 pm »

co prosim znamena ARGE=Arbeitsagentur für Arbeit?tam jsem nahlasena...ale zadna pomoc. Radeji chodim osobne, lip to pusobi a muzu vnutit CV,ale moc uz me nenapada kam dal chodit.. mam z tech Zeitarbeit trochu strach, pote co jsem si o tom neco procitala.. ale byla by to asi nejzazsi varianta,budu pokracovat jeste v tom pohostinstvi dokud nevycerpam tyto moznosti nebo se nenabali jine...

Ja myslela spis sledovat jejich nabidky prace, oni ti pripadne poslou jen to, na co ses jim nahlasila, ale obcas se vyskytne treba neco, co by se ti i presto hodilo. Oni se na pracaku moc nepretrhnou, tak se urcite vyplati ty stranky radeji sledovat samostatne. A zadat si jako kriteria jenom Arbeit a Dresden. Neomezovat to treba jen na recepci. Treba se neco, co by  te zajimalo, vyskytne.

ja se prave neomezuju jen na tu recepci, na tu hlavne potrebuji vyssi uroven NJ. Takze to chce min. par mesicu cas:-) Hledam praci jako pokojska, prodavacka nebo nejaka aushilfe... pak bych se samozrejme rada vratila na recepci nebo nekam do kanclu!
Zaznamenáno
zuzoss



Karma: 0
Příspěvků: 27


« Odpověď #44 : Říjen 25, 2013, 07:34:32 pm »


diky moc za odkazy, mrknu na ne. Jde o to, ze manzel tu ma dobry job. s majitelem chce vice rozvinnout firmu tudiz tu urcite nejaky cas zustaneme.. je mi hold jasny, ze na zapade by to bylo s praci lepsi..:-/

co se tyce Zary, tam jsem uz CV nechavala, ale prisla mi od nich odpoved az z centraly myslim z Frankurtu, ze v soucasne chvili nemaji zadnou volnou pozici po celem D?:-/to je takovy zajem o praci primo v Zare?Smích

co rikate na to, ze se v D hlasi lidi o praci, v ktery nemaji potrebne vzdelani a ani ten jejich trilety Ausbildung? ma to cenu se uchazet o praci napr. v te pekarne, kdyz jsem tuto praci nikdy nedelala?Spolu s B1 urovni....

Manzel me nabada,abych zkousela napr. cestovni kancelare, kdyz mam vystudovany cestovni ruch (bakalar). Ale bohuzel nemam v tomto oboru vubec zadnou praxi a nemam NJ na takove urovni , abych mohla prodavat zajezdy. to spis casem... no uz mi bez te prace docela hrabe, takze cokoli se naskytne, jdu do toho.
« Poslední změna: Říjen 25, 2013, 07:45:04 pm od zuzoss » Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | NovyZeland.co.nz © 2024
Stránky krajanů o životě na Novém Zélandu. O životě, práci, srazech a akcích, zábavě, ubytování, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity na NZ.

Zahnarzt München