Krajane.cz | Austrálie - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Češi a Slováci v Grazu?  (Přečteno 51476 krát)
tereza_graz



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Duben 17, 2013, 02:52:19 pm »

Ahoj krajané!

na konci května se stěhuji do Grazu, a zajímalo by mne, kolik Čechů  a Slováků se v Grazu momentálně vyskytuje:) Začátek bude předpokládám hrozně těžkej a strašně by mě potěšila jakákoliv rada nebo povzbuzení na začátek a v květnu třeba pivo přímo v Grazu.
Práci hledám, ale zatím marně. Na začátku se chci ale stějně věnovat hlavně němčině, tady v Čechách se sice učím už dlouho, slovní zásobu a gramatiku celkem umím, ale když jsem v Grazu tak nerozumím skoro vůbec.
Je mi 26, teď v Čechách momentálně studuju phd., ale chci ho přerušit a vyzkoušet si žít v Grazu (tady jsem byla chvilku na stáži a město mě úplně okouzlilo, že jsem si slíbila, že se vrátím). Říkám si, za pokus nic nedám (bydlení mám zajištěný), když to nevyjde, vrátit se můžu vždycky:).
Jsem chemik, a zatím hledám práci v oboru, nicméně budu štastná za cokoliv, jakákoliv pomocná práce třeba v kuchyni. Zároveň mám osm let praxi servírky, ale bez plynulý němčiny to počítám moc nepůjde...Zároveň mám praxi s lidmi s postižením (ale ne doložitelnou), takže jakoliv budu dělat klidně dobrovolníka...

Jak vám se v Grazu žije? Jak vy se v Grazu živíte? děkuji moc předem za jakékoliv rady:) A třeba někdy naviděnou v Grazu!
Zaznamenáno
kometa



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #1 : Květen 26, 2013, 06:07:43 pm »

Ahoj,
www.facebook.com/Styrsky.Hradec
napis mi E-mail,dame pivko v Grazu-ziju tu ...
sOndraceks[zavináč]seznam.cz
Ahoj Pavel s rodinou...
seznamim te...
Zaznamenáno
HOPE45



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #2 : Březen 10, 2014, 11:34:16 am »

Mam se tu jak prase v žite.Taky me se lubi Graz:-).
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | NovyZeland.co.nz © 2024
Stránky krajanů o životě na Novém Zélandu. O životě, práci, srazech a akcích, zábavě, ubytování, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity na NZ.

Zahnarzt München