Krajane.cz | Austrálie - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Podpora v nezaměstnanosti v Belgii  (Přečteno 61399 krát)
tomas.krumpholz



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Březen 17, 2013, 03:03:38 pm »

Dobrý den, Máte někdo prosím zkušenost z propuštěním z práce, a následnou případnou registrací na úřadu práce a jestli tady v Belgii funguje něco jako podpora v nezaměstnanosti ? Momentálně ještě jsem zaměstnán, ale dnes jsem se dozvěděl, že nevím jak dlouho. Možná týden, možná měsíc. Jsem zaměstnán u dopravní společnosti jako řidič nákladního auta (cisterny). Jsem i členem odborového svazu ABVV – BTB.Pokud mátě někdo informace k tomuto problému prosím o jejich zaslání.
Děkuji.
Tomáš Krumpholz
krumpholz.tomas[at]gmail.com
« Poslední změna: Duben 10, 2013, 03:19:35 pm od David » Zaznamenáno
Jan Zelenka



Karma: 1
Příspěvků: 31



« Odpověď #1 : Duben 10, 2013, 12:30:22 pm »

Jo, mam pomerne aktualni zkusenosti.
Kdyz prijdes o praci, tak bys mel mit narok na podporu. Sice nevim, jak je to pokud nemas belgicky obcanstvi, ja ho mam.
Musel jsem na VDAB tam jsem se zaregistroval jako nezamestnanej a dali mi na to papir. S tim papirem jsem sel na odbory a tam mi uz zaridili a vysvetlili vsechno ostatni.
Na VDAB musis zajit az pote, co vyprsi doba, na kterou te bejvalej zamestnavatel vyplatil. Potom tam musis do tejdne zajit, jinak zacnes dostavat podporu az ode dne, kdy ses zaregistroval.
Normalne pri vypovedi musis jeste 3 mesice pracovat a pak dostat plat za dalsi 3 mesice. Zaroven ti zamestnavatel musi umoznit 1 den v tejdnu chodit na pohovory ale ma pravo pozadovat potvrzeni, ze jsi na pohovoru skutecne byl.
Zaznamenáno
Sarlota24



Karma: -1
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Červenec 27, 2016, 08:04:51 am »

Zdravím mam takovy dotaz, v kvetnu jsem udelala maturitu v cesku v polovine srpna odjizdim do Belgie nemam tam jeste zadnou praci. Nevite jak to tam je s uradem prace atd..? Diky za vsechny informace
Zaznamenáno
Cabinatx



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #3 : Březen 30, 2020, 03:44:16 am »

Považuje se za přiměřenou výhodu
Zaznamenáno

Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | NovyZeland.co.nz © 2024
Stránky krajanů o životě na Novém Zélandu. O životě, práci, srazech a akcích, zábavě, ubytování, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity na NZ.

Zahnarzt München